تقدیم لایحه بودجه ۱۴۰۰ شهرداری قم/افزایش ۱۹ درصدی بودجه
تقدیم لایحه بودجه ۱۴۰۰ شهرداری قم/افزایش ۱۹ درصدی بودجه
دکتر سقائیان نژاد شهردار کلانشهر قم با اشاره به افزایش 19 درصدی بودجه 1400 شهرداری قم اظهار داشت: با توجه به میانگین رشد ۵ ساله بودجه های سنواتی و همچنین عملکرد شهرداری قم در سال ۱۳۹۹، بودجه‌ای معادل ۳ هزار و ۴۳۲ میلیارد تومان برای بررسی نهایی تقدیم شورای اسلامی شهر گردید.

به گزارش روابط عمومی شورای شهر قم، دکتر سید مرتضی سقائیان نژاد در نشست امروز شورای اسلامی شهر با تبریک ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی به روند تهیه لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری قم اشاره کرد و بیان داشت: سناریوهای مختلفی برای تهیه این بودجه در نظر گرفته شد که دو مورد از این سناریوها به رقم ۱۲ و ۵ هزار میلیارد تومان می رسید.

شهردار قم افزود: در نهایت بر اساس میانگین رشد ۵ ساله بودجه های سنواتی و همچنین عملکرد شهرداری قم در سال ۱۳۹۹، بودجه‌ای معادل ۳ هزار و ۴۳۲ میلیارد تومان برای بررسی نهایی تقدیم شورای اسلامی شهر می‌شود.

سقائیان نژاد با آرزوی بابرکت بودن این بودجه، تصریح کرد: بودجه تقدیم شده ۱۹ درصد افزایش را نسبت به بودجه اصلاح شده سال جاری نشان می دهد.

وی با اشاره به بودجه ۶۵۴ میلیارد تومانی سازمان‌های تابعه شهرداری یادآور شد: البته با لحاظ این مبلغ، جمع بودجه شهرداری قم در سال آینده به عدد ۳ هزار و ۷۰۸ میلیارد تومان خواهد رسید.

شهردار قم درباره مقدار بودجه جاری و عمرانی نیز اذعان کرد: ۲۸ درصد از لایحه تقدیم شده به بودجه جاری و ۷۲ درصد دیگر مربوط به بودجه عمرانی خواهد بود.