عملکرد مدیریت شهری منصفانه و برمبنای علمی قضاوت شود
عملکرد مدیریت شهری منصفانه و برمبنای علمی قضاوت شود
رییس شورای اسلامی شهر گفت:مردم بدانند که شهرداری بیش از ۳۷۰ وظیفه و خدمت را انجام می‌دهد و از این رو قضاوت‌ها از عملکرد مدیریت شهری باید منصفانه و بر مبنای حقوقی و علمی باشد و حق و حقیقت را دنبال کند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر مقدس قم، عبداله جلال در ابتدای یکصد و هشتاد و سومین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم با تبریک سالروز میلاد امام جواد الائمه (ع) ضمن تشکر از امام جمعه قم برای اعلام جمع آوری گِیت بازرسی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) در خیابان ارم، خاطرنشان کرد: تردیدی نیست که خیابان‌ها متعلق به شهر و مردم است و امیدواریم با برداشته شدن این گیت بتوان ساماندهی این خیابان را برای آرام‌سازی شارع و پیاده راه سازی از سر گرفت.

رئیس شورای اسلامی شهر قم با ابراز تأسف از اتفاق تلخ روزهای اخیر در باغ پرندگان، تصریح کرد: به هر حال هر فعالیت و پروژه ای با رعایت همه اصول و ضوابط ممکن است با خطر و حادثه طبیعی یا غیرطبیعی همراه باشد، ضمن آن که موضوع آنفلوآنزای پرندگان همانند خطرات و بیماری های مربوط به دام‌ها موضوع جدیدی نیست و بارها اتفاق افتاده است.

جلالی افزود: در باغ پرندگان قم و بر اساس اطلاعات و شناخت ما، تلاش شده تا تمام اصول و موارد علمی در نگهداری از پرندگان با اخذ مجوزهای لازم و حضور دامپزشک مستقر رعایت شود.

وی ادامه داد: البته مجددا اعلام می‌کنیم که از دست دادن حدود ۶۸۰ پرنده در باغ پرندگان واقعا ناراحت کننده است، چراکه هر انسانی حتی از شکسته شدن بال یک پرنده نیز متأثر می‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر قم با تأکید بر اینکه شهر نیاز به اماکن تفریحی دارد و ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان برای مدیریت شهری به عنوان یک اصل تلقی می‌شود، یادآور شد: همان گونه که نهال و درخت هم ممکن است دچار آفت شود و نمی توانیم بگوییم نیازی به نهال و درخت نداریم، در مورد مکان های تفریحی مانند باغ پرندگان باید گفت که ضرورت توجه مدیریت شهری به همه نیازهای شهر یک اصل مهم و غیرقابل انکار است.

جلالی با تاکید بر این که محور شهر مقدس قم، حرم مطهر حضرت معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران است اذعان کرد: البته باید توجه داشت که قم به اماکن تفریحی هم نیاز دارد.

وی با بیان این که هر اقدامی می تواند اشکالاتی داشته باشد و هیچ کاری بدون مشکل نیست، گفت: نکته‌ای که باید در نظر گرفته شود این است که محاسن و معایب هر کاری با هم دیده شود.

رئیس شورای اسلامی شهر قم با ابراز اطمینان از متفاوت بودن سلیقه شهروندان و این که مدیریت شهری باید برای همه سلیقه‌ها برنامه داشته باشد بیان کرد: مردم بدانند که شهرداری بیش از ۳۷۰ وظیفه و مسئولیت را انجام می‌دهد و از این رو اظهارنظرها و قضاوت‌های از عملکرد مدیریت شهری و شهرداری باید منصفانه و بر مبنای حقوقی و علمی باشد و حق و حقیقت را دنبال کند.

جلالی همچنین با ابراز امیدواری از این که آمارهای مربوط به مدیریت شهری دقیق و مطابق با واقع ارائه شود، گفت: البته مدیریت شهری چیزی برای پنهان کردن ندارد، ضمن آن که انتظار داریم خدمات شبانه روزی مجموعه شهرداری هم در کنار برخی اشکالات موجود دیده شود.

وی در پایان سخنان خود بر لزوم شفاف سازی در مورد همه پروژه‌های شهری برای جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی تأکید و بیان کرد: امید است که با همت و همیاری همه مسئولان استان و پس از انجام همه اقدامات لازم در باغ پرندگان، این مجموعه مجددا إحیاء و بازگشایی شود.