تلاش اعضای شورا برای اداره قانونمند شهر ستودنی است
تلاش اعضای شورا برای اداره قانونمند شهر ستودنی است
حیدری فرماندار قم با تقدیر از تلاش شورای اسلامی شهر قم برای اداره شهر مطابق با قانون تصریح کرد: روند مصوّبات شورای اسلامی شهر قم در دوره فعلی حکایت از قانونمندی آن دارد، به بیان دیگر باید گفت تلاش این شورا آن بوده که شهر با مطابق با قانون اداره کند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهرمقدس قم، مرتضی حیدری دوشنبه شب در نشست رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم با اشاره به مصوّبات دوره پنجم این شورا و ضرورت بررسی این مصوبات در کمیته تطبیق فرمانداری اظهار کرد: اعضای شورای اسلامی شهر قم در این دوره، تاکنون ۲۴۹ مصوبه را به کمیته تطبیق ارسال کرده اند که ۲۱۹ مورد از این مصوبات بدون اعتراض در آن کمیته تأیید شده و تنها در ۳۰ مورد اشکالاتی وارد دانسته شده است.

وی با تأکید بر اینکه عملکرد دوره پنجم شورای اسلامی شهر قم نمره و معدل قابل قبولی دارد اضافه کرد: روند مصوّبات این شورا، حکایت از قانونمندی آن دارد، به بیان دیگر باید گفت تلاش این شورا آن بوده که شهر با مطابق با قانون اداره کند.

فرماندار قم با اعتراف به همدلی و هماهنگی بین اعضای شورای اسلامی شهر قم و اعضای کمیته تطبیق فرمانداری تصریح کرد: بدون تردید برخی از موفقیت های مدیریت شهری در دوره اخیر مرهون همین همدلی و همیاری است.

حیدری در ادامه، شهر قم را مأمن و پناهگاهی برای گرفتاران توصیف کرد و افزود: این توصیف، وظیفه همه مسؤولان شهر و استان قم را در برابر مردم سنگین تر می کند.

وی همچنین از اعضای شورای اسلامی شهر قم خواست تا در فعالیت های سال جدید و بودجه ۱۴۰۰ به معضلات اجتماعی، نگاهی ویژه تر داشته باشند.

فرماندار قم در عین حال گفت: تردیدی نیست که معضلات اجتماعی باید مورد توجه مدیریت شهری بویژه در شهری مانند قم و بالاخص در موضوعاتی مانند ساماندهی متکدیان و یا کمک و توانبخشی به اقشار آسیب پذیر قرار گیرد.

حیدری افزود: بنده بر این باورم که پروژه های رفع معضلات اجتماعی حتی می تواند اهمیت بیشتری از پروژه های عُمرانی داشته باشد، لذا شایسته است تا مدیریت شهری در این موضوع به شکل جدی و عملیاتی وارد شود و ساماندهی را در دستور کار خود قرار دهد.