سرمایه‌گذاری ۱۸ میلیارد ریالی شهرداری برای بهسازی بازار کهنه
سرمایه‌گذاری ۱۸ میلیارد ریالی شهرداری برای بهسازی بازار کهنه
سبحانی با اشاره به هزینه حدود 18 میلیارد ریالی شهرداری قم در بازار کهنه اظهار داشت: به زودی ورودی‌های بازار کهنه مسدود خواهد شد تا تردد خودرو در محدوده نداشته باشیم تا خدشه‌ای به امکانات و زیرساخت‌هایی که در حال ایجاد است وارد نشود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر مقدس قم، سیدمجتبی سبحانی ثابت با اشاره به آخرین وضعیت بازار کهنه قم اظهار کرد: از حدود سه سال قبل پیگیری‌هایی انجام دادیم و جلساتی با اهالی و کسبه این بازار داشتیم و موافقت آنها برای کفسازی و بهسازی بازار کهنه گرفته شد.
وی با تاکید بر اینکه پس از این توافق جلساتی با سازمان میراث فرهنگی داشتیم تا اعتباری از طریق دولت برای سقف‌ بازار کهنه اختصاص یابد گفت: شهرداری نیز از طریق سازمان بهسازی اطراف حرم مطهر مباحث زیرساختی و کفسازی و بهسازی جداره را انجام خواهدداد.
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر قم با بیان اینکه شهرداری از طریق ماده ۳۱ پیمان این پروژه را منعقد کرده است افزود: کار کفسازی بازار کهنه آغاز شده و پس از کفسازی، اجرای سقف بازارباعنایت به هماهنگی انجام شده توسط سازمان میراث فرهنگی انجام خواهد شد.
وی بیان کرد: شهرداری حدود ۱٫۸ میلیارد تومان برای کفسازی پروژه اختصاص داده و پس از اجرای سقف جداره‌سازی پروژه نیزانشاالله با مشارکت اهالی اجرا خواهد شد.
سبحانی گفت: به زودی ورودی‌های بازار کهنه مسدود خواهد شد تا تردد خودرو در محدوده نداشته باشیم تا خدشه‌ای به امکانات و زیرساخت‌هایی که در حال ایجاد است وارد نشود.
وی با تاکید بر اینکه هدف ما تبدیل بازار کهنه به بازار صنایع دستی و قطب اقتصادی شهر قم است افزود: طبق برنامه ریزی های انجام شده در این محل که فضای گردشگری هم خواهد بود محصولات سنتی و صنایع دستی عرضه شود.
سبحانی در پایان افزود انشاءالله پس از پایان فرایند بهسازی کف، جداره و سقف بازار کهنه، نورپردازی بازار نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت تا به زیبایی و جذابیت این مجموعه تاریخی افزوده شود.