شهیدان رجایی و باهنر با اخلاص و قصد خدمت به مردم به میدان آمدند
شهیدان رجایی و باهنر با اخلاص و قصد خدمت به مردم به میدان آمدند
دکتر اسلامی با اشاره به اینکه شهیدان رجایی و باهنر دو یار انقلاب اسلامی و از جنس مردم بودند، اظهار داشت: متاسفانه عمر دولت این شهیدان کوتاه بود اما در همان مدت کم نشان دادند که با اخلاص و قصد خدمت به مردم به میدان آمده اند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر مقدس قم، دکتر حسین اسلامی امروز در نشست رسمی و علنی شورای اسلامی شهر مقدس قم با تبریک هفته دولت به همه دولتمردان و کارمندان و اشاره به سالروز انفجار دفتر نخست وزیری در هشتم شهریور ماه و شهادت جمعی از یاران انقلاب بیان کرد: شهیدان رجایی و باهنر دو یار انقلاب اسلامی و از جنس مردم بودند.

وی افزود: دولت شهیدان رجایی و باهنر نخستین دولت مردمی بود که پس از حاکمیت لیبرال ها حاکم شد و بیشترین تلاش و کوشش را از خود نشان داد.

رئیس شورای اسلامی شهر مقدس قم ادامه داد: درباره نقش و اهمیت دولت شهید رجایی و شهید باهنر همین بس که رهبر معظم انقلاب اسلامی، شهید باهنر را مرد بی تظاهری خوانده اند که هیچ کس از ظاهر آرام او نمی فهمید در باطن و ذهن مواج او چه می گذرد، ضمن آن که حضرت آقا، افشای خیانت بنی صدر را نیز از ویژگی های شهید رجایی دانسته اند.

اسلامی اضافه کرد: حضرت آقا در عین حال درباره دولت شهیدان رجایی و باهنر فرموده اند که مدت خدمت آن دو کم بود، اما در همان مدت کم نشان دادند که با اخلاص و قصد خدمت به مردم به میدان آمده اند.

وی سپس به اهمیت بیانات اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای هیئت دولت توجه داد و گفت: رهبر معظم انقلاب در این دیدار به اعضای دولت متذکر شدند که فرصت خدمت کم است و باید آن را قدر دانست.

رئیس شورای اسلامی شهر مقدس قم همچنین درباره بحث های کارشناسی امور تملکات در مدیریت شهری خاطرنشان کرد: در این موضوع، اصل بر توافق بین طرفین است و کارشناسی در مرحله بعد قرار دارد، از این رو و برای اطمینان از کارشناسی بودن قیمت ها، کمیته ای در مدیریت شهری در امور تملکات و قیمت گذاری تشکیل شده که خوشبختانه این کمیته در شرایط امروزی به إشراف کاملی دست یافته و حتی کارشناسان رسمی هم در مشورت با کارشناسان این کمیته به قیمت نهایی دست پیدا می کنند.

وی همچنین به برخی دیگر از مناسبت های اخیر اشاره و اظهار کرد: متأسفانه در سالروز بازگشت آزادگان سرافراز و همچنین روز پزشک، توفیق حاصل نشد تا تقدیر حضوری از این عزیزان به شکل کامل و با توجه به محدودیت های کرونایی به عمل آید که از این رو، بخش دیگری از تقدیرهای مربوط به این دو مناسبت در نشست امروز شورای شهر انجام می شود.

اسلامی همچنین به برخی حاشیه های روزهای اخیر درباره برخی پروژه های شهری توجه داد و اذعان کرد: باید توجه داشت که طبق قانون، بررسی و تأیید طرح های هادی و جامع شهرسازی، طرح های تفصیلی و حریم و محدوده قانونی شهرها به مدیریت شهری واگذار شده است تا پس از تصویب نهایی، به شورای عالی شهرسازی ارسال شود.