رکود بخش مسکن سبب کندی تملکات پروژه‌های شهری است
رکود بخش مسکن سبب کندی تملکات پروژه‌های شهری است
دکتر اسلامی رئیس شورای اسلامی شهر قم با اشاره به مشکل تملکات شهری برای پیشبرد طرح‌های عمرانی، گفت: بخش مسکن دچار رکود است و این مسئله سبب کند شدن روند تملکات برای پیشبرد پروژه‌های عمرانی شده است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر مقدس قم،دکتر حسین اسلامی روز دوشنبه در هشتمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم در سالن جلسات ساختمان شهید باکری این شورا، اظهار داشت: اولویت در تملکات شهری توافق بین مالک و شهرداری بوده و راهکار مطلوب در این عرصه نیز معوضات و تهاتر است.

رئیس شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: طبق لایحه بودجه ۱۴۰۰ شهرداری قم، ۸۰ درصد هزینه تملکات شهری از طریق تهاتر و معوضات باید تأمین شود و در صورت نیاز امکان اعمال ماده ۸ نیز وجود دارد.

وی با تأکید بر ضرورت تعامل مطلوب بین شهرداری و شهروندان در تملکات شهری، ابراز کرد: پول و وجه نقدی مالکان طرف حساب شهرداری قم در تملکات، باید در حداکثر زمان ممکن تسویه شود.

اسلامی با اشاره به مشکل تملکات شهری برای پیشبرد طرح‌های عمرانی، گفت: بخش مسکن دچار رکود است و این مسئله سبب کند شدن روند تملکات برای پیشبرد پروژه‌های عمرانی شده است.

وی مشکل کمبود پارکینگ در قم را مورد توجه قرار داد و افزود: در تملکات شهری جهت احداث پارکینگ، پرداخت هزینه ملک به مالکان به‌صورت سریع‌تری در دستور کار شهرداری قرار دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر قم با تأکید بر ضرورت بهبود فرهنگ استفاده از پارکینگ‌های حاشیه‌ای شهر، اذعان کرد: برای استفاده مطلوب شهروندان از ظرفیت پارکینگ‌های موجود نیازمند فرهنگ‌سازی توسط نهادهای فرهنگی هستیم.

اسلامی در ادامه با اشاره به روند مطلوب واکسیناسیون عمومی کرونا و ورود شهر قم به وضعیت نارنجی این بیماری عنوان کرد: از ارتش جمهوری اسلامی جهت احداث بیمارستان دائمی تنفسی در این شهر قدردانی می‌کنیم.