لزوم تدبیر و هماهنگی برای رفع مشکل فاضلاب منطقه ۶
لزوم تدبیر و هماهنگی برای رفع مشکل فاضلاب منطقه ۶
ماشالله سعادتمند با اشاره به مشکلات موجود فاضلاب منطقه 6 قم، اظهار داشت: باید یک تدبیر و هماهنگی بین نهادهای مسوول در خصوص مشکل فاضلاب منطقه 6 صورت گیرد تا شاهد رفع مشکل و خطرات احتمالی برای مردم باشیم.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر مقدس قم، ماشالله سعادتمند با اشاره به بازدید از برخی محلات منطقه ۶ اظهار کرد: دو موضوع در این بازدید رصد شده که یکی بحث لزوم توجه به محلات محروم این منطقه از جمله محله هندیان یا شهرک فاطمیه و دوم مشکل آب‌های سطحی در منطقه است.
وی با تاکید بر اینکه آب‌های سطحی در منطقه دو و ۶ تبدیل به رواناب‌های فاضلاب شهری شده است خاطرنشان کرد: این رواناب‌ها از محلات شادقلی‌خان عبور کرده و به سمت قلعه‌کامکار رفته و وارد کانال جمع‌آوری آب‌های سطحی رینگ شهر شده و اگر از این فاضلاب جهت کشاورزی استفاده شود فاجعه بهداشتی بوجود می آورد
این عضو شورای اسلامی شهر قم با اشاره به وضعیت نامطلوب آب‌های سطحی در مناطق دو و ۶ گفت: باید مدیریت واحدی در بحث فاضلاب‌های شهری و رواناب‌ها در مناطق دو، سه و ۶ شهر ایجاد شود تا مشکل مدیریت شود.
وی افزود: در سپتیک ورودی جعفریه روزانه یک کامیون زباله از داخل آب بیرون کشیده شده و جابجا می‌شود و بخشی از همین آب وارد بخش کشاورزی شده و محصولات آن توسط مردم استفاده می‌شود که ممکن است فاجعه بهداشتی ایجاد کند.
سعادتمند خاطرنشان کرد: باید یک تدبیر و هماهنگی بین نهادهای مسوول در این بخش صورت گیرد تا شاهد رفع مشکل و خطرات احتمالی برای مردم باشیم.