افزایش مشارکت بانوان در تصمیمات شهری با تشکیل کمیته بانوان و خانواده در شورای شهر قم
افزایش مشارکت بانوان در تصمیمات شهری با تشکیل کمیته بانوان و خانواده در شورای شهر قم
نیازمند هدف از تشکیل کمیته بانوان و خانواده را دخیل کردن نظرات و پیشنهادات بانوان در تصمیمات شهری دانست و اظهار داشت: اگر امروز به این بخش بی‌توجهی شود در آینده با مشکلات زیادی روبه‌رو خواهیم شد که رسیدگی به آن‌ها بسیار دشوارتر از تصمیم‌گیری زودهنگام درباره آن است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر مقدس قم، نرجس نیازمند در دوازدهمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم در سالن جلسات شهید باکری این شورا، اظهار داشت: به دلیل جایگاه خاص شهر قم باید نگاه ویژه‌ای به زنان در ابعاد رسانه‌ای، اجتماعی و اقتصادی وجود داشته باشد.

به گفته وی، وضعیت فعلی شهر قم در خصوص زنان حاکی از این است که باید نگاه ویژه‌ای به بانوان شود و مطالبات آن‌ها در مباحث شهری موردتوجه قرار بگیرد.

عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر قم خاطرنشان کرد: در سطح جامعه همچنین مطالبات بسیار زیادی نسبت به رسیدگی به امور زنان و خانواده به وجود آمده و اگر امروز به این بخش بی‌توجهی شود در آینده با مشکلات زیادی روبه‌رو خواهیم شد که رسیدگی به آن‌ها بسیار دشوارتر از تصمیم‌گیری زودهنگام درباره آن است.

وی با بیان اینکه کمیته بانوان و خانواده در پی آن است تا زنان و خانواده در تصمیمات شهری مانند حمل‌ونقل، بودجه، طراحی بوستان‌ها، طراحی‌های شهری و غیره مؤثر باشند، گفت: در طراحی بوستان‌ها و فضای سبز شهری چون نگاه بانوان در آن‌ها دیده نشده امکان دسترسی‌پذیری آن برای بسیاری از خانواده‌ها کاهش‌یافته است.