تکلیف همه دستگاهها در ساماندهی کارگران مشخص شود
تکلیف همه دستگاهها در ساماندهی کارگران مشخص شود
دکتر اسلامی با اشاره به ساماندهی کارگران ساختمانی، گفت: ساماندهی و هوشمندسازی فعالیت این افراد فقط وظیفه شهرداری و شورای شهر نیست و تکلیف همه دستگاه‌ها باید در این زمینه مشخص شود، هرچند وظایف برخی سازمان‌ها هم مشخص است که باید انجام شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر مقدس قم، دکتر حسین اسلامی در دوازدهمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم در سالن جلسات شهید باکری این شورا، با تبریک سالروز ولادت باسعادت حضرت رسول‌الله (ص) و امام جعفر صادق (ع) به ذکر روایتی از حضرت پیامبر (ص) پرداخت و اظهار داشت:: بر اساس این روایت، هرکس بخشی از کار مسلمانان را بر عهده بگیرد و در کار آنان مانند کار خود دلسوزی نکند بوی بهشت را استشمام نخواهد کرد.

وی افزود: این روایت در حقیقت نهیبی به همه ما و مسئولان است تا کار مردم را مانند کار خویش بشماریم، چراکه اگر چنین نباشد، بوی بهشت را استشمام نخواهیم کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر قم سپس به مناسبت چهارم آبان‌ماه توجه داد و گفت: کاپیتولاسیون در سال ۱۳۴۳ بار دیگر توسط مجلس ملی و سنا وارد قانون ایران شد و بیانگر این بود که اگر تبعه کشور خارجی اعم از دیپلمات یا فرد عادی، در ایران مرتکب جرم شود، مصونیت دارد و دستگاه قضایی ایران حق رسیدگی ندارد که این موضوع اعتراض صریح حضرت امام (ره) و تبعید ایشان به ترکیه را به دنبال داشت.

وی به موضوع کاهش ارزش زمین‌ها و املاک شهری به دلیل اجرای برخی پروژه‌ها پرداخت و ابراز کرد: بر اساس قانون، وقتی دولت و شهرداری‌ها در مقام اعمال حاکمیت سبب ایجاد برخی آسیب‌ها شوند، الزامی برای جبران خسارت وجود ندارد اما درعین‌حال شهرداری هم برای اقدامات خود، پیوست‌های حقوقی در نظر می‌گیرد و بر اساس اختیارات می‌تواند در برابر این ضررها، کاهش عوارض را لحاظ کند.

رئیس شورای اسلامی شهر قم سپس به پروژه بلوار جمهوری اسلامی در محدوده میدان امام حسین (ع) اشاره و خاطرنشان کرد: لازم است تا این پروژه با سرعت و همین امسال عملیاتی شود تا افزایش هزینه‌ها را به دنبال نداشته باشد.

وی در موضوع ساماندهی کارگران ساختمانی نیز اذعان کرد: ساماندهی و هوشمندسازی فعالیت این افراد فقط وظیفه شهرداری و شورای شهر نیست و تکلیف همه دستگاه‌ها باید در این زمینه مشخص شود هرچند وظایف برخی سازمان‌ها مشخص است که باید انجام شود.

اسلامی در پایان از کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر خواست تا شیوه‌نامه‌ای برای وضعیت کارگران ساختمانی تهیه کند تا کار برای آن‌ها بر اساس شیوه‌نامه دنبال شود.