لزوم بررسی تخصصی سهم علل مختلف تصادفات در شهر قم
لزوم بررسی تخصصی سهم علل مختلف تصادفات در شهر قم
دکتر دهناد با اشاره به رسالت شورای اسلامی شهر قم به‌عنوان هماهنگ‌کننده و ارتباط‌دهندهٔ بین ارگان‌های مختلف، اظهار داشت: با همیاری نهادهای مسئول کمیته‌ای تخصصی برای بررسی سهم علل مختلف در هر کدام از تصادفات منجر به فوت تشکیل خواهد شد و راهکارهای کوتاه‌مدت و بلندمدت برای جلوگیری برای تکرار این تصافات ارائه می شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر مقدس قم، دکتر دهناد رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر قم با اشاره به رسالت شورای اسلامی شهر قم به‌عنوان هماهنگ‌کننده و ارتباط‌دهندهٔ بین ارگان‌های مختلف، اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین مسائل حوزهٔ حمل‌ونقل که در تمام دنیا، نگاه ویژه‌ای به آن می‌شود، بحث ایمنی ترافیک است. متاسفانه تصادفات فوتی چند ماه گذشته در قم و به‌خصوص دو تصادف هفتهٔ گذشته که منجر به کشته شدن ۵ نفر گردید، توجهات بسیاری را به خود جلب کرد و مسئولیت مدیریت شهری در قبال این مسئله بیش از پیش شد.

وی ادامه داد: در همین راستا، با توجه به رسالت شورای اسلامی شهر قم به‌عنوان هماهنگ‌کننده و ارتباط‌دهندهٔ بین ارگان‌های مختلف برای حل مسائل و مشکلات شهر، جلسهٔ این هفتهٔ کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورا با حضور ۹ نفر از اعضای شورا و با موضوع «بررسی علل شکل‌گیری و راهکارهای جلوگیری از سوانح ترافیکی» با حضور سرهنگ صدفی رئیس پلیس راهور استان، دکتر باقری رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان، دکتر طبیبی معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری، مهندس رمضانی مدیر منطقه هشت شهرداری و دیگر کارشناسان و مدیران برگزار شد.
وی افزود: در این جلسه موارد بسیاری به‌عنوان مهم‌ترین علل تصادفات رانندگی مورد بحث و بررسی قرار گرفت؛ که از جملهٔ آن‌ها می‌توان به رفتارهای خطرساز رانندگان موتورسیکلت، سرعت‌بالای تردد وسایل‌نقلیه در معابر شهری و مشکلات پیش روی عبور عرضی عابران پیاده اشاره کرد. ضمنا برای برطرف کردن این مشکلات نیز راهکارهایی ازجمله آرام‌سازی معابر از طریق اصلاح هندسی و سرعت‌کاه‌های استاندارد، نصب سامانه‌های ثبت تخلف جدید و افزایش میزان تخلف ثبت‌شده توسط سامانه‌های موجود، ساماندهی موتورسیکلت‌ها و آموزش و اطلاع‌رسانی به موتورسیکلت‌سواران، مکانیزه کردن پل‌های عابر پیاده و بهبود روشنایی معابر، پیشنهاد شد.
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: همچنین مقرر شد، در کنار ادامه‌دار بودن این گونه جلسات، کمیته‌ای تخصصی برای بررسی سهم علل مختلف در هر کدام از تصادفات منجر به فوت تشکیل شود و راهکارهای کوتاه‌مدت و بلندمدت برای جلوگیری برای تکرار این تصافات ارائه کند.