۴ خیابان اصلی منتهی به حرم مطهر به پیاده راه تبدیل می‌شود
۴ خیابان اصلی منتهی به حرم مطهر به پیاده راه تبدیل می‌شود
امراللهی با اشاره به‌ضرورت ساماندهی هسته مرکزی شهر قم و آرام‌سازی ترافیکی اطراف حرم مطهر ابراز کرد: افق شهرداری قم درزمینهٔ 4 خیابان اصلی منتهی به حرم مطهر این بوده که آن‌ها در فازبندی‌های پیش‌بینی‌شده به پیاده راه انسان‌محور تبدیل کرده و از تردد هرگونه خودرویی در آن جلوگیری به عمل آید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر قم ، رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر قم با اشاره به مشکلات حمل‌ونقل و تردد در محور کمربندی اراک گفت: حقیقت این بوده که این محور بعد از محور کرج پرترددترین محور مواصلاتی کشور بوده که به دلیل مشکلات جانمایی همواره با سوانح و تصادفات ناگوار راهنمایی و رانندگی همراه است.

روح‌الله امراللهی ادامه داد: ساماندهی کمربندی اراک از نیازهای فوری و اساسی ترافیکی شهر قم است، تاکنون در ۶ کیلومتر از این مسیر با حفظ فضای سبز موجود در آن نیوجرسی نصب‌شده و در ۶ کیلومتر باقی‌مانده نیز مقدمات نصب نیوجرسی فراهم‌شده است.

وی با اشاره به‌ضرورت ساماندهی هسته مرکزی شهر قم و آرام‌سازی ترافیکی اطراف حرم مطهر ابراز کرد: افق شهرداری قم درزمینهٔ ۴ خیابان اصلی منتهی به حرم مطهر این بوده که آن‌ها در فازبندی‌های پیش‌بینی‌شده به پیاده راه انسان‌محور تبدیل کرده و از تردد هرگونه خودرویی در آن جلوگیری به عمل آید.

عضو شورای شهر قم گفت: در حال حاضر به دلیل مشکلات تردد و حمل‌ونقل در هسته مرکزی شهر آمار استفاده از ناوگان حمل‌ونقل عمومی به‌شدت کاهش پیداکرده که می‌تواند مقدمات بروز یک خطر و بحران ترافیکی در شهر باشد.