تکلیف نهایی منوریل در سفر رئیس‌جمهوری مشخص خواهد شد
تکلیف نهایی منوریل در سفر رئیس‌جمهوری مشخص خواهد شد
دکتر اسلامی با اشاره به ضرب‌الاجل دستگاه قضا نسبت به تعیین تکلیف پروژه نیمه‌کاره منوریل، گفت: شهرداری قم در سفر قریب‌الوقوع رئیس‌جمهوری نسبت به تصمیم نهایی در خصوص اجرای این پروژه یا جمع‌آوری کامل آن اقدام خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر مقدس قم، دکتر حسین اسلامی روز دوشنبه در شانزدهمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم در سالن جلسات ساختمان شهید باکری، تصریح کرد: موضوع تبصره ۶ و ۱۰ درصد مطلق اراضی به شهرداری، درهم‌آمیختگی بافت تاریخی و فرسوده شهری و ایجاد موانع برای توسعه شهر با این اختلاط غیرکارشناسی و مشکل خارج بودن مجموعه اوقاف از شمول ماده ۱۰۱ از دغدغه‌های مهم مدیریت شهری قم است که در سفر رئیس‌جمهوری باید نسبت به طرح و حل آن‌ها اقدام گردد.

دکتر اسلامی با اشاره به اخذ مجوز ۳۰ درصد کاهش عوارض و بهای خدمات برای املاک مجاور احداث زیرگذر بلوار جمهوری اسلامی ایران از میدان امام حسین(ع) تا بلوار یادگار امام(ره)، گفت: کاهش عوارض در مواردی که مربوط به ملک شخصی نباشد از اختیارات شورای اسلامی شهر است.

رئیس شورای اسلامی شهر قم با اشاره به اخذ مجوز حفاری شبکه فیبر نوری توسط شرکت ایرانسل با حذف جریمه به روش حفاری با ترنچر، بدون در نظر گرفتن تعرفه زمان اجرای آسفالت، گفت: پیش‌ازاین قانون‌گذار و هیئت‌وزیران لایحه‌ای تصویب کرده بود که خسارت آسیب‌دیدگی آسفالت را تأمین نمی‌کرد، اما بعدازآن با پیگیری‌های مجموعه مدیریت شهری لایحه اخذ تعیین خسارت در حفارهای شهری به شهرداری‌ها محول شد.

وی اضافه کرد: در رابطه با این قبیل توافقات باید سود و منفعت شهروندان نیز از ارائه خدمات مطلوب‌تر در نظر گرفته شود.

دکتر اسلامی در ادامه با اشاره به ایام هفته بسیج، بیان کرد: بسیجیان هرکجا پا گذاشته‌اند عزت آفریده‌اند؛ ما امروز زندگی آرام و توام با امنیت را مرهون نیروهایی امثال بسیج در طول دوران دفاع مقدس و جنگ با تروریست‌های تکفیری هستیم.