ساماندهی متکدیان؛ نیازمند همت استانی است
ساماندهی متکدیان؛ نیازمند همت استانی است
آمره با ابراز نگرانی از عدم توجه مطلوب به ساماندهی متکدیان و کارتن خواب ها در سطح شهر قم، اظهار داشت: طبق قانون جمع‌آوری افراد به عهده شهرداری است، اما درمان آن‌ها با دانشکده علوم پزشکی، اشتغال با اداره کار، ارائه مشاوره بر عهده بهزیستی و ارائه آموزش و مدرک بر عهده اداره کل فنی و حرفه‌ای و غیره است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر مقدس قم، مهندس آمره در حاشیه بازدید از مرکز غربالگری شهر قم اظهار داشت: طبق آخرین مصوبه شورای عالی اداری کشور که در خصوص ساماندهی متکدیان ابلاغ‌شده است، دو وظیفه بر عهده شهرداری است که شامل جمع‌آوری کارتن‌خواب‌ها و متکدیان از سطح شهر و آماده کردن مکانی مناسب در اختیار دیگر ارگان‌ها است.

وی افزود: طبق مصوبه شوراي عالي اداري در سال 1378 حدود 11 دستگاه مختلف در حوزه ساماندهي متكديان به عنوان مسئول شناخته اند، که از جمله می توان اين دستگاه ها مي توان به كميته امداد امام خمينی (ره)، بهزيستی، نيروي انتظامی، دادگستری استان ها، اداره كار و امور اجتماعی، شهرداری، استانداری، فرمانداری، وزارت كشور و صدا و سيما اشاره کرد، هريك از این دستگاه ها وظايفي درخصوص ساماندهي متكديان دارند كه به نظر مي رسد اين وظايف بنا به دلايلي روي زمين مانده است.

آمره ادامه داد: طبق قانون جمع‌آوری افراد به عهده شهرداری است، اما درمان آن‌ها با دانشکده علوم پزشکی، اشتغال با اداره کار، ارائه مشاوره بر عهده بهزیستی و ارائه آموزش و مدرک بر عهده اداره کل فنی و حرفه‌ای و غیره است.

وی با ابراز نگرانی از عدم توجه مطلوب به ساماندهی مناسب در این زمینه و شرایط خاص شهر مقدس قم، تأکید کرد: این تقسیم وظایف به‌درستی صورت گرفته، اما در مقام اجرا نیاز به تلاش و همکاری بیشتر دوازده دستگاه مربوطه با شهرداری دارد تا وضعیت کارتن‌خواب‌ها و متکدیان شهر ساماندهی گردد.