وضع عوارض ۶ برابری برای تابلوهای تبلیغات کالاهای خارجی در قم
وضع عوارض ۶ برابری برای تابلوهای تبلیغات کالاهای خارجی در قم
دکتر اسلامی سخنگوی شورای اسلامی قم گفت: برای تابلوهایی که کالای خارجی تبلیغ می‌کنند، 6 برابر تابلوهای تبلیغات کالاهای داخلی در شهر قم عوارض در نظر گرفته می شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر مقدس قم، حسین اسلامی  در هفتاد و چهارمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم در سالن جلسات ساختمان شهید باکری با اشاره به پروژه احداث بوستان هزار هکتاری در شهر قم اظهار کرد: این بوستان از اراضی منطقه جمکران تا اراضی منطقه پردیسان است و دولت برای واگذاری اراضی این بوستان، شرط تصویب پروژه بوستان را در جلسه شورای اسلامی شهر قم گذاشت که این شرط محقق شد.

وی ادامه داد: ایجاد بوستان هزار هکتاری در شهر قم یک خدمات بزرگ به بخش فضای سبز شهر است. سخنگوی شورای اسلامی شهر قم افزود: سه نمونه تابلو در شهر داریم، یک گونه تابلوها معرف یک شغل هستند که برای این تابلوها عوارضی اخذ نمی‌شود، به شرط این که اندازه آن بیش از ۶ متر مربع نباشد، تابلوهای راهنمای صنوف هم مشمول عوارض نمی‌شوند.

اسلامی تابلوهای تبلیغاتی صنوف را مشمول عوارض دانست و تصریح کرد: از تابلوهایی که تبلیغ کالای خارجی می‌کنند، ۶ برابر تابلوهای تبلیغات کالاهای داخلی در شهر قم عوارض می‌گیریم تا از کالای ایرانی حمایت کنیم. وی ادامه داد: بودجه پیش بینی شده برای شهرداری قم در سال گذشته دو هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بود و هزار و ۸۰۳ میلیارد تومان از این بودجه معادل ۸۳ درصد محقق شد.

هزار و ۳۰۸ میلیارد تومان هزینه کرد شهرداری قم در سال ۹۶ بود که ۹۸۱ میلیارد تومان در بحث پروژه‌های عمرانی شهر هزینه شد و مابقی سهم هزینه‌های جاری بود. سخنگوی شورای اسلامی قم خاطرنشان کرد: کمک‌های دولت به شهرداری‌ها به حداقل رسیده و حتی در بخش‌هایی به صفر رسیده است و مشکلات اقتصادی کشور موجب شد که بودجه سال گذشته شهرداری قم به صورت کامل محقق نشود