بانوان شهیده قم نقش الگودهی برای جوانان دارند
بانوان شهیده قم نقش الگودهی برای جوانان دارند
نیازمند عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه بانوان شهیده قم می‌توانند نقش الگودهی را به نسل جوان ایفا کنند تصریح کرد: متأسفانه هنوز شناخت و اطلاعات دقیق و اقناع‌کننده‌ای از آن‌ها وجود ندارد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر مقدس قم، نرجس نیازمند در بازدید اعضای شورای اسلامی شهر قم از ستاد کنگره ملی شهدای استان، با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در خصوص برگزاری کنگره‌های بزرگداشت شهدا، اظهار داشت: تحلیل جامعه‌شناختی و روان‌شناختی خاطرات شهدا بر اساس حضور پرقدرت عنصر دین و تقویت معنویت جامعه، در کنگره ملی شهدای استان قم در نقطه توجه مسئولان این کنگره باشد.

وی ادامه داد: شایسته است تا زمانی که مادران و پدران شهدای گران‌قدر در قید حیات هستند، سخنان و خاطرات آن‌ها به نحو مطلوبی ثبت‌شده تا از فیوضات این گنجینه‌های معنوی و ارزشمند بهتر بهره‌مند شد.

عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه بانوان شهیده قم می‌توانند نقش الگودهی را به نسل جوان ایفا کنند تصریح کرد: متأسفانه هنوز شناخت و اطلاعات دقیق و اقناع‌کننده‌ای از آن‌ها وجود ندارد.

وی با اشاره به نقش آموزش و پرورش در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت عنوان کرد: آموزش و پرورش و دانش آموزان در زمینه برگزاری یادواره شهداء بسیار کوشا هستند و شایسته بوده این مجموعه در برگزاری کنگره‌های شهدا نقشی پررنگ‌تر داشته باشد

نیازمند یادآور شد: از کنگره ملی شهدای استان انتظار می‌رود که نقش ویژه‌ای برای آموزش و پرورش و دانش آموزان در برگزاری این کنگره در نظر بگیرد.

وی تأکید کرد: جنس کارهای فرهنگی به‌گونه‌ای است که در درازمدت اثر خود را نشان می‌دهد و لازم بوده تا برای رسیدن به بازخورد و خروجی‌های لازم برگزاری اجلاسیه‌ها و کنگره‌های مربوط به شهدا استمرار یابد.