مجموعه مدیریت شهری قم پرچم‌دار همکاری با ستاد کنگره ملی شهدای استان است
مجموعه مدیریت شهری قم پرچم‌دار همکاری با ستاد کنگره ملی شهدای استان است
احمد حاجی زاده دبیر ستاد کنگره ملی شهدای استان قم گفت: در سال‌های گذشته فقط 5 مجموعه به‌صورت جدی در کنار کنگره ملی شهدای استان بودند که مهم‌ترین و اصلی‌ترین آن‌ها مجموعه مدیریت شهری و شورای شهر بود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر مقدس قم، احمد حاجی‌زاده در بازدید اعضای شورای اسلامی شهر قم از ستاد کنگره ملی شهدای استان، اظهار داشت: در دو سال گذشته در راستای آماده‌سازی کنگره ملی شهدای استان، تمام فعالیت‌ها و فکر و خیال این ستاد فقط ذکر و نام شهدا بوده است.
وی با بیان اینکه تنها کسی که به‌صورت جدی فرهنگ شهدا و شهادت را ترویج و تبلیغ می‌کند مقام معظم رهبری است افزود: خود ایشان این کنگره‌ها را مدیریت می‌کند و برای اعضای کنگره‌ها نیز همیشه حتی در شرایط کرونایی وقت ملاقات حضوری تعیین می‌کند.
دبیر ستاد کنگره ملی شهدای استان قم ابراز کرد: برانگیختگی و درگیری تمام آحاد جامعه با فرهنگ شهادت و تولید آثار ماندگار و استفاده از زبان هنر دو تأکید اصلی و مهم مقام معظم رهبری در رابطه با برگزاری کنگره‌های شهدا است.
وی با تأکید بر اینکه در دوران سخت دولت قبل فقط ۵ مجموعه به‌صورت جدی در کنار کنگره ملی شهدای استان بودند که مهم‌ترین و اصلی‌ترین آن‌ها مجموعه مدیریت شهری و شورای شهر بود گفت: صداوسیما، بنیاد شهید و امور ایثارگران و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز همکاری مطلوبی با ما داشتند اما پرچم‌دار اصلی شهرداری قم بود.
سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری قم تصریح کرد: در حوزه فرهنگی کاری غنی‌تر و تأثیرگذارتر از فرهنگ شهدا و سبک و سیره زندگی شهدا وجود ندارد؛ ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یک کار خالص فرهنگی است.
وی ابراز داشت: برای برگزاری کنگره ملی شهدای استان سه مرحله تبیین، تبلیغ و تهییج در نظر گرفته‌شده است؛ در مرحله تبیین تلاش بر این بوده تا با همفکری و هم‌اندیشی صاحبان ایده، بستر لازم برای برانگیختگی عموم مردم و تولید آثار فاخر فراهم شود.
حاجی‌زاده با بیان اینکه سالانه افزون بر یک هزار یادواره شهدا در این استان برگزار می‌شود و باید به دنبال تأثیرگذاری این مراسم‌های آیینی باشیم، گفت: در حال تألیف و تدوین یک جلد کتاب در خصوص چگونگی و شیوه‌نامه برگزاری یادواره‌های شهدای هستیم؛ همچنین ۴۵ عنوان کتاب نیز به مناسبت کنگره ملی شهدای استان قم در حال تألیف است که در مرحله نخست از ۱۰ جلد رونمایی خواهد شد.
وی با تأکید بر اینکه جزیره‌ای کار کردن و اقدامات موازی دو آسیب مهم فعالیت‌های فرهنگی در جامعه است، اذعان کرد: یادواره ۱۳۷ شهیده قم برای اولین بار همزمان با سالروز شهادت حضرت کریمه اهل‌بیت(س) برگزار شد که در برگزاری این یادواره فقط از عوامل بانوان استفاده‌شده است.
دبیر ستاد کنگره ملی شهدای استان قم خاطرنشان کرد: ۲۷ آبان ماه سال ۱۴۰۱ کنگره ملی شهدای استان برگزار خواهد شد و باید در یک سال باقی‌مانده و تا آن روز نسبت به تهییج و تبلیغ این اجلاسیه با هم‌افزایی تمام دستگاه‌ها اقدامات مطلوبی انجام بگیرد.