قرارگاه قائم، اماکن رفاهی در بلوار پیامبر اعظم احداث می کند
قرارگاه قائم، اماکن رفاهی در بلوار پیامبر اعظم احداث می کند
در هفتاد و دومین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر قم که روز دوشنبه ترتیب یافت، لایحه واگذاری چهار هزار و 200 متر مربع زمین بلوار پیامبر اعظم با کاربری رفاهی و گردشگری به قرارگاه سازندگی قائم ارتش جمهوری اسلامی تصویب شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر مقدس قم ، رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر قم در این جلسه اظهار داشت: این قرارگاه که پیش از این پیمانکاری طرح تقاطع سه سطحه بلوار شهدای ۱۵ خرداد را برعهده داشته ، شهرداری بدهی های معوقه ای دارد که به این صورت جبران خواهد شد.

محمود مسگری توضیح داد: در جلسه ای با حضور استاندار وقت، مقرر شد معوقه های این قرارگاه احصا و طرح مذکور نیز به شهرداری واگذار شود که خوشبختانه در این زمینه همکاری خوبی را نیز داشته است.

وی با بیان اینکه برای پرداخت این بدهی ، یکی از بلوک های بلوار پیامبر اعظم پیش بینی شده است، گفت: این بلوک به مساحت چهار هزار و ۲۰۰ متر مربع و به مبلغ هر متر مربع ۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال قیمت گذاری شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه قرارگاه نیز، آن را برای اجرای یک طرح اقامتی مذهبی به سازمان عقیدتی سیاسی ارتش واگذار کرده است، احداث این محل در نزدیکی مسجد جمکران کار مفیدی محسوب می شود.

در ادامه این جلسه، از سوی برخی اعضا ایرادهایی درخصوص بالا بودن قیمت این زمین مطرح شد، که زین العابدین قراچورلوی در این زمینه گفت: شهرداری در آن منطقه تملک های زیادی را باید انجام دهد و اگر این زمین را با قیمت مورد نظر واگذار کند، عملا قیمت واقعی زمین را به بقیه مالکان اعلام نموده و باید املاک را با قیمت بالایی خریداری کند.

مسکری در پاسخ به این مطلب بیان شده افزود: در آن نقطه هیچ زمین دیگری برای واگذاری وجود نداشت و قیمت آن نیز بر اساس یک کار کارشناسی دقیق، تعیین شده و این زمین با کاربری تجاری و گردشگری واگذار می شود.