آمادگی مدیریت شهری قم برای استفاده از ظرفیت هنرمندان برای رفع مشکلات شهر
آمادگی مدیریت شهری قم برای استفاده از ظرفیت هنرمندان برای رفع مشکلات شهر
دکتر ملایی رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قم با اشاره به آمادگی شورای شهر قم و کمیسیون فرهنگی برای انتقال نیازها و اولویت‌ها شهری به هنرمندان گفت: هنرمندان می‌توانند با توجه به مشکلات شهر و با نگاه هنر به سمت حل مشکلات حرکت کنند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر مقدس قم، مصطفی ملایی در مراسم رونمایی از پوستر پنجمین جشنواره عکاسی پاییز برگ‌ریز که به همت سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم برگزار شد، به اهمیت مسائل فرهنگی در توسعه شهر اشاره کرد و اظهار داشت: می‌توان با توجه به مسائل علمی و فرهنگی سرعت توسعه یک شهر را چندین برابر کرد.

وی عملکرد صدراعظم سابق آلمان گرهارد شرودر قبل از رسیدن به صدراعظمی کشور آلمان را موردبررسی قرارداد و افزود: شرودر قبل از صدراعظمی شهردار شهر هانوفر المان بوده و توانست با تغییر ساختار شهر اقتصاد این شهر را نجات دهد.

عضو شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: شرودر با دعوت از پرفسور سمیعی به‌عنوان بهترین متخصص مغز و اعصاب جهان، ساختار شهر را به سمت توجه به مسائل علمی تغییر داد و کل نقشه شهر را بر اساس جایگاه علمی پرفسور سمیعی بازطراحی کرد.

وی حوزه هنر را دارای قدرتی ویژه در تحول اقتصادی و توسعه شهر دانست و ابراز کرد: هنر نیز چنین قدرتی داشته و می‌توان بازوی محرک در توسعه اقتصادی شهرها باشد و هر چه به صنایع فرهنگی و هنرمندان توجه بیشتری داشته باشیم توسعه شهر با سرعت بیشتری انجام می‌شود.

ملایی، توجه مقام معظم رهبری را به جامعه هنری و علمی دارای اهمیت دانست و با یادآوری ظرفیت‌های علمی و هنری شهر قم تصریح کرد: با توجه به مقوله علمی و مسئولیت‌پذیری فرهنگی باید هنرمندان را علاوه بر توجه به مقولات هنری به سمت مسئولیت‌پذیری فرهنگی نیز سوق داده تا بتوانند نسبت به مسائل و دغدغه‌های شهر پاسخگو باشند.

وی یکی از مشکلات شهر را توجه به هویت شهر دانست و گفت: هنرمندان می‌توانند با توجه به مشکلات شهر و با نگاه هنر به سمت حل مشکلات حرکت کرده و این مدیریت شهری است که باید این سؤالات و نیازها را مشخص و تعریف کند.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: مرحله بعد از ایجاد مسئولیت‌پذیری، اثرگذاری بوده و باید برای تحقق اثرگذاری به مسئولیت‌پذیری فرهنگی در حوزه هنر به‌صورت ویژه بپردازیم.

ملایی در پایان آمادگی شورای اسلامی شهر قم و کمیسیون فرهنگی را برای انتقال نیازها و اولویت‌ها به هنرمندان اعلام کرد و گفت: در مقابل نیز ما وظیفه‌داریم حمایت‌های لازم را از هنرمندان داشته و مطالبات آن‌ها را برطرف کنیم.