مشکلات پیش روی احداث پارکینگ در ضلع شرقی حرم مطهر مانع پیشبرد این مهم است
مشکلات پیش روی احداث پارکینگ در ضلع شرقی حرم مطهر مانع پیشبرد این مهم است
عضو شورای اسلامی شهر قم گفت: : متاسفانه برخی از مالکان در محدوده طرح احداث پارکینگ در ضلع شرقی حرم حضرت معصومه(س) با شهرداری قم در زمینه تملک همکاری نکرده و قیمت‌هایی را فراتر از قیمت‌های کارشناسی برای فروش املاک مطرح می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قم به نقل ازخبرگزاری فارس ، محمود مسگری پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اسلامی شهر قم در سالن جلسات ساختمان شهید باکری با اشاره به طرح احداث پارکینگ در ضلع شرقی حرم حضرت معصومه(س) اظهار کرد: ۵۶ پلاک ثبتی و ۱۳ هزار و ۶۰۰ متر مربع زمین درگیر این طرح مهم می‌شود.

وی ادامه داد: برای تملک املاک قرار گرفته در طرح احداث پارکینگ در ضلع شرقی حرم حضرت معصومه(س) الزاما نیازی به اخذ مجوز برای اعمال ماده ۹ نیست و امکان استفاده از ماده هشت در این طرح وجود دارد.

عضو شورای اسلامی شهر قم افزود: متاسفانه برخی از مالکان در محدوده طرح احداث پارکینگ در ضلع شرقی حرم حضرت معصومه(س) با شهرداری قم در زمینه تملک همکاری نمی‌کنند و قیمت‌هایی را فراتر از قیمت‌های کارشناسی برای فروش منازل خودشان مطرح می‌کنند، در وضعیت کنونی امکان پیش بردن این پروژه با توان بخش خصوصی وجود دارد.

مجید اخوان دیگر عضو شورای شهر در بخش دیگری از جلسه با اشاره به وضعیت احداث پارکینگ ضلع شرقی حرم مطهر حضرت معصومه(س) اظهار کرد: برای تکمیل این پروژه اعتبار پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: باید ابتدا املاک موجود در محل پروژه احداث پارکینگ ضلع شرقی حرم مطهر حضرت معصومه(س) تملک شوند و سپس می‌توان برای جذب سرمایه گذاری در این پروژه به سراغ سرمایه گذاران دارای صلاحیت رفت.

عضو شورای اسلامی شهر قم خاطرنشان کرد: اگر تعرفه جمع آوری مکانیزه پسماندهای جزء عمرانی و ساختمانی توسط بخش خصوصی در شهر قم افزایش پیدا نکند، این کار با مشکل مواجه خواهد شد و در آن صورت هزینه جمع آوری دستی پسماندهای ساختمانی در مناطق مختلف شهر بیشتر از هزینه جمع آوری مکانیزه این پسماندها خواهد شد و شهر با چالش جدیدی مواجه می‌شود.