تعیین ردیف بودجه ویژه مسائل آموزش ترافیکی در شورای اسلامی شهر قم
تعیین ردیف بودجه ویژه مسائل آموزش ترافیکی در شورای اسلامی شهر قم
دکتر دهناد از حمایت شورای شهر قم از مباحث آموزش ترافیک در شهر خبر داد و گفت: شورای اسلامی شهر قصد دارد با تعریف ردیف بودجه‌ای ویژه برای مسائل آموزشی، بخش آموزش ترافیک را در شهر تقویت کرده و به آن مانند حوزه عمرانی بها دهد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر مقدس قم، دکتر سید محمدحسین دهناد امروز در حاشیه نخستین نشست تخصصی پویش “هوای همُ داشته باشیم” که با حضور دکتر سقاییان نژاد شهردار قم، مسعود طبیبی معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم در سالن همایش شهرداری قم برگزار شد، اظهار داشت: یکی از موضوعات مهمی که در کنار ایجاد زیرساخت‌های ترافیکی باید به آن توجه کنیم، تأثیر آموزش در اصلاح رفتارهای ترافیکی است.

وی انجام سه کار را به‌صورت هم‌زمان برای اصلاح رفتارهای ترافیکی لازم خواند و افزود: ایجاد زیرساخت‌های لازم و مناسب در حوزه ترافیک مانند ایجاد مسیرهای ترافیک و معابر، کنترل و اعمال قانون بر تخلفات و بی‌انظباطی ترافیکی در سطح شهر و توجه به مسائل آموزشی باید به‌صورت هم‌زمان به آن توجه شود.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر قم، اجرای پویش “هوای همُ داشته باشیم” را موردتوجه قرارداد و گفت: این پویش برای توجه به مسائل آموزشی در حوزه ترافیکی طراحی‌شده تا بتوانیم مردم و شهروندان را درگیر موضوع کرده و دعوت به مشارکت کنیم.

وی برنامه شورای اسلامی شهر قم را در مسائل آموزشی تشریح و مطرح کرد: شورای اسلامی شهر قصد دارد با تعریف ردیف بودجه‌ای ویژه برای مسائل آموزشی، بخش آموزش ترافیک را در شهر تقویت کرده و به آن مانند حوزه عمرانی بها دهد.

دهناد ادامه داد: کاری که ما در شورا می‌توانیم انجام دهیم افزایش سهم بخش نرم‌افزاری یا رفتار شهروندی در بودجه بوده تا این فاصله‌ای که امروز وجود داشته برطرف شود و این موضوع را در اولویت بودجه‌ریزی قرار می‌دهیم.

وی با تأکید دوباره بر حمایت شورای شهر قم از مباحث آموزش ترافیک در شهر گفت: نمونه ارائه آموزش‌های شهروندان را در حوزه فضای سبز داشته‌ایم که امروز شاهد مشارکت و تغییر رفتار شهروندان در عرصه‌های فضای سبز هستیم.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر قم در پایان ارائه آموزش‌های فرهنگ شهروندی را در مشارکت مردم در آموزش شهری مهم خواند و خاطرنشان کرد: باید این موضوعات وارد خانواده‌ها و جوانان شده تا اقشار مختلف درگیر شوند و درنهایت شاهد اصلاح رفتار شهروندان باشیم.