۳۵۴ بوستان شهری قم ایمن‌سازی شد/اتمام استانداردسازی مکان‌های بازی کودکان در بوستان‌ها تا پایان سال
۳۵۴ بوستان شهری قم ایمن‌سازی شد/اتمام استانداردسازی مکان‌های بازی کودکان در بوستان‌ها تا پایان سال
دکتر سبحانی با اشاره به ایمن‌سازی محل‌های بازی در پارک‌ها و فضاهای سبز شهری، ابراز کرد: تا حدود زیادی از محل‌های بازی کودکان قم به‌صورت کامل ایمن‌سازی و استانداردشده‌اند و مابقی نیز تا پایان سال به مراکز ایمن برای بازی و گذران اوقات فراغت کودکان تبدیل خواهند شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر مقدس قم، دکتر سید مجتبی سبحانی ثابت در جلسه شورای سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم که با حضور دکتر سقائیان‌نژاد شهردار قم و اعضای شورای اسلامی شهر قم برگزار شد، اظهار داشت: با اقدامات انجام‌شده طی ۶ سال گذشته، شاهد توسعه قابل‌توجه فضای سبز شهری قم هستیم.

وی با اشاره به ایمن‌سازی محل‌های بازی در پارک‌ها و فضاهای سبز شهری، ابراز کرد: تا حدود زیادی از محل‌های بازی کودکان قم به‌صورت کامل ایمن‌سازی و استانداردشده‌اند و مابقی نیز تا پایان سال به مراکز ایمن برای بازی و گذران اوقات فراغت کودکان تبدیل خواهند شد.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر قم عنوان کرد: طی ۶ سال گذشته ۳۵۴ بوستان شهر قم به‌صورت کامل ایمن‌سازی شده و استانداردسازی تمام بوستان‌های شهری تا پایان سال به پایان می‌رسد.

به گفته وی، سیاست و رویه شهرداری قم در کاشت درختان باید به سمت درختان مثمری باشد که سازگار با اقلیم این شهر باشد تا خسارت‌های ناشی از سم‌پاشی، آفت و نگهداری به حداقل برسد.

سبحانی ثابت ادامه داد: در کنار توسعه کاشت درخت در عرصه‌های شهری قم، باید پیش‌بینی‌های لازم جهت آبیاری این عرصه‌ها نیز صورت بگیرد تا اقدامات انجام‌شده در سال‌های آینده با مخاطره همراه نشود.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شهرداری قم یادآور شد: مجموعه مدیریت شهری قم باید زمینه و بستری در توسعه شهربازی‌ها و فضای سبز ایجاد کند که سرمایه‌گذاران نسبت به سود و منفعت خود از امر سرمایه‌گذاری اطمینان خاطر داشته باشد.