تعیین تکلیف بافت فرسوده و ورودی‌های شهر قم از برنامه‌های مدیریت شهری است
تعیین تکلیف بافت فرسوده و ورودی‌های شهر قم از برنامه‌های مدیریت شهری است
مهندس امرالهی رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر قم ساماندهی بافت فرسوده و ورودی‌های شهر قم را یکی از مهم‌ترین برنامه‌های مدیریت شهری دانست و گفت: با توجه به موقعیت شهر قم که در مرکز کشور قرار دارد، باید ورودی‌های شهر ساماندهی شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر مقدس قم، روح‌الله امراللهی توسعه شهر را در دو دهه اخیر قابل‌توجه دانست و اظهار داشت: در دو دهه اخیر مدیریت شهری توانسته کارهای زیادی را در تأمین و تکمیل زیرساخت‌ها انجام داده ولی در حوزه بصری هنوز با شرایط ایده آل فاصله زیادی داریم.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر قم، پروژه‌های اجراشده در ۵ سال گذشته را موردبررسی قرارداد و افزود: در ۵ ساله گذشته پروژه‌های مطالعاتی زیادی در حوزه ساماندهی سیما و منظر شهر قم انجام‌شده است.

وی ساماندهی بافت فرسوده و ورودی‌های شهر قم را یکی از مهم‌ترین برنامه‌های مدیریت شهری دانست و تأکید کرد: با توجه به موقعیت شهر قم که در مرکز کشور قرار دارد، باید ورودی‌های شهر ساماندهی شود.

امراللهی ساماندهی پیرامون حرم مطهر حضرت معصومه(س) را نیز موردتوجه قرارداد و گفت: یکی از برنامه‌های مهم مدیریت شهری که خوشبختانه به‌خوبی در حال اجرا است، پیاده راه‌سازی، کف‌سازی و جداره‌سازی پیرامون حرم مطهر است.

وی تأمین بوستان‌ها و توسعه فضای سبز را نیز در راستای ارتقاء سیما و منظر شهری برشمرد و یادآور شد: مجموع بوستان‌های هزار هکتاری علاوه بر تمام بوستان‌های شهر، چشم‌انداز و منظر شهر را ارتقاء قابل‌توجهی خواهد داد.