حمایت شورای شهر قم از تخفیف عوارض طرح نهضت ملی مسکن
حمایت شورای شهر قم از تخفیف عوارض طرح نهضت ملی مسکن
اخوان عضو شورای اسلامی شهر قم گفت: به هر میزان که در طرح نهضت ملی مسکن تخفیف از جانب شهرداری قم اعمال شود، جا دارد؛ چراکه انتفاع آن به محروم‌ترین اقشار جامعه می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر مقدس قم، مجید اخوان امروز در چهلمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم در سالن جلسات ساختمان شهید باکری، اظهار داشت: حمایت از طرح نهضت ملی مسکن به دلیل اینکه مخاطبان اصلی آن اقشار ضعیف جامعه بوده از رویکردهای شورای شهر قم است.

وی لایحه اعمال ۳۰ درصدی تخفیف عوارض به اداره کل راه و شهرسازی در آماده‌سازی و احداث اراضی ۲۲ هکتاری جهت ساخت مسکن عمومی را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: به هر میزان که در طرح نهضت ملی مسکن تخفیف از جانب شهرداری قم اعمال شود، جا دارد، چراکه انتفاع آن به محروم‌ترین اقشار جامعه می‌رسد.

عضو شورای اسلامی شهر قم اخذ مجوز ۵۰ درصد کاهش عوارض صدور پروانه با محاسبه سال ۱۴۰۰ و پرداخت مابقی بدهی به تقسیط یک‌ساله یک موسسه فرهنگی و اجتماعی را موردتوجه قرار داد و اضافه کرد: از سال ۹۳ لایحه شهرداری قم تخفیف ۵۰ درصدی بوده که از آن موقع تاکنون متوقف بوده و هم‌اکنون شهرداری تقسیط آن را از ۳۶ ماه به ۱۲ ماه کاهش داده است.