استقبال شهر یزد از خواهرخواندگی با قم/استفاده از تجربه شهرداری قم در زمینه نحوه جمع‌آوری ریل‌های متروکه
استقبال شهر یزد از خواهرخواندگی با قم/استفاده از تجربه شهرداری قم در زمینه نحوه جمع‌آوری ریل‌های متروکه
حجت‌الاسلام ناصر حیدری با بیان اینکه هم‌اکنون شهر یزد در قالب مثلث‌های گردشگری و زیارتی توافقنامه و همکاری زیادی به‌خصوص با دو شهر شیراز و اصفهان دارد، ابراز کرد: از گذشته دور ارتباط زیادی بین یزد و شهر قم وجود داشته است و مجموعه مدیریت شهری یزد از برقراری و امضای تفاهم‌نامه خواهرخواندگی با قم استقبال می‌کند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قم، حجت‌الاسلام ناصر حیدری با حضور در چهل و ششمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم اظهار داشت:  قم، یزد و مشهد به خاطر ویژگی‌های تاریخی خود، می‌توانند محور برقراری یک خواهرخواندگی مذهبی و معنوی باشند.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون شهر یزد در قالب مثلث‌های گردشگری و زیارتی توافقنامه و همکاری زیادی به‌خصوص با دو شهر شیراز و اصفهان دارد، ابراز کرد: از گذشته دور ارتباط زیادی بین یزد و شهر قم وجود داشته است.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به معضل ریل‌های متروکه در حریم شهری، گفت: در شهر یزد معضل ریل متروکه در داخل حریم شهری وجود دارد که می‌توان از تجربه کنونی شهرداری قم در جمع‌آوری خطوط راه‌آهن استفاده بهینه‌ای صورت بگیرد.

وی وضعیت بودجه شوراهای اسلامی شهر و روستا را موردتوجه قرار داد و یادآور شد: افزایش ۱۰ درصدی بودجه شوراها با توجه به تورم جامعه منطقی نیست و می‌تواند در کارکرد شوراها اختلال ایجاد کند.

حیدری با اشاره به درگیری مدیریت شهری در کشور در خصوص احکام تخریب کمیسیون ماده ۱۰۰، ابراز کرد: برخی از آرای این کمیسیون منصفانه صادر نشده و از شوراهای اسلامی شهر قم درخواست می‌شود تا برای تدوین سیر منطقی در این زمینه مشورت‌های لازم را به شورای شهر یزد بدهد.