نگاه راهبردی مدیریت شهری در توزیع عادلانه خدمات در سطح شهر
نگاه راهبردی مدیریت شهری در توزیع عادلانه خدمات در سطح شهر
آمره رئیس کمیته توزیع عادلانه خدمات و امکانات شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه در طول یک سال گذشته نظام مسائل ۱۱۶ محله شهر قم احصاء و دسته‌بندی‌شده است گفت: بخشی از مطالبات شهروندان در این محلات در بودجه سال ۱۴۰۱ گنجانده شد که بخشی از مطالبات در فرآیند اجرایی شدن است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر مقدس قم، مهندس معصومه آمره با اشاره به اینکه با اشاره به اقدامات و بسترسازی‌های صورت گرفته کمیته توزیع عادلانه خدمات و امکانات شورای اسلامی شهر قم اظهار داشت: در یک سال فعالیت این کمیته، بستر مناسبی برای تحقق اهداف و تبدیل روند توزیع عادلانه خدمات به راهبردی اصلی در مدیریت شهری قم فراهم شده‌است‌.

وی با بیان اینکه در طول یک سال گذشته نظام مسائل ۱۱۶ محله شهر قم احصاء و دسته‌بندی‌شده است یادآور شد: بخشی از مطالبات شهروندان در این محلات در بودجه سال ۱۴۰۱ گنجانده شد که بخشی از  مطالبات در فرآیند اجرایی شدن است.

رئیس کمیته توزیع عادلانه خدمات و امکانات شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه از زمان تشکیل کمیته، با همراهی شهرداران مناطق و بسیج محلات، بازدیدهای میدانی از سطح محلات مختلف شهر قم صورت گرفته است گفت: جلسات متعددی هم با مسئولان ذیربط در شهرداری، گروه‌های جهادی، صاحب‌نظران و معتمدان محلات در همین ارتباط برگزارشده است.

وی ادامه داد: ازجمله اقداماتی که طی یک سال گذشته و بعد از تشکیل این کمیته اجرایی شده‌ است، می‌توان به نظارت میدانی و حضور در محلات با هدف تعیین نیازها و تعیین اولویت‌های محلات با مشارکت مردمی، استفاده از ظرفیت گروه‌های جهادی و مساجد و جلسات مستمر با فعالان اجتماعی برای جلب مشارکت در توزیع عادلانه خدمات و امکانات اشاره کرد.

آمره با تأکید بر اینکه در حال حاضر با حضور معتمدین محلات و جلسات منظم در محل شهرداری مناطق هشت‌گانه، مطالبه گری برای تعیین وضعیت درخواست‌های سال گذشته شهروندان که در جلسات کمیته و بازدیدهای میدانی مطرح‌شده بود آغازشده است افزود: همکاری مناسب با دستگاه‌های اجرایی و استانی برای تسریع در حل نظام مسائل محلات کم برخوردار یکی از دستاوردهای کمیته بوده است.