اهمیت احداث پارک‌های موضوعی در افزایش مشارکت اجتماعی بانوان/احداث دو بوستان در منطقه دو قم
اهمیت احداث پارک‌های موضوعی در افزایش مشارکت اجتماعی بانوان/احداث دو بوستان در منطقه دو قم
نیازمند عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر قم آرامش روانی را از کارکردهای مهم بوستان بانوان دانست و گفت: احداث پارک‌های موضوعی و مخصوص در شهر قم باعث افزایش مشارکت اجتماعی و نشاط در بین بانوان شهر خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر مقدس قم، نرجس نیازمند افتتاح ۱۳ پروژه شهری قم بااعتباری افزون بر ۱۳۰۰ میلیارد ریال را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: بهره‌برداری از فاز نخست بوستان حضرت مریم برای افزایش سرانه‌های تفریحی بانوان شهر و بسترسازی جهت گذران اوقات فراغت یکی از نیازهای مهم منطقه یک شهر است.

وی ادامه داد: فاز اول بوستان حضرت مریم در مساحتی افزون بر ۳ هزار مترمربع در اختیار شهروندان قرار گرفت و با تملک و احداث فازهای دوم و سوم آن، مساحت این بوستان ویژه بانوان به حدوداً به ۱۰ هزار مترمربع می‌رسد که شرایط مطلوب‌تری جهت حضور و فعالیت بانوان شهر ایجاد خواهد کرد.

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر قم بابیان اینکه هم‌اکنون هشت بوستان بانوان در اختیار بانوان قمی قرار دارد، گفت: توسعه و افزایش بوستان بانوان به‌خصوص در مناطق پرجمعیت شهری جزو اولویت‌های شورای اسلامی شهر قم است.

وی با اشاره به برنامه‌های مجموعه مدیریت شهری جهت احداث بوستان در منطقه دو نیز تصریح کرد: برای احداث بوستان بانوان در این بافت پرجمعیت و متراکم شهری نیز تملک اراضی در منطقه دو با اعتبار ۱۸۰ میلیارد ریال انجام و در یک منطقه دیگر نیز در حال انجام بوده که به‌زودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

نیازمند، آرامش روانی را از کارکردهای مهم بوستان بانوان دانست و گفت: احداث پارک‌های موضوعی و مخصوص در شهر قم باعث افزایش مشارکت اجتماعی و نشاط در بین بانوان شهر خواهیم بود.

رئیس کمیته بانوان شورای اسلامی شهر قم بابیان اینکه یکی از الزامات مهم در احداث بوستان بانوان در قم تجهیز و تأمین زیرساخت‌های جذاب ورزشی، تفریحی و فرهنگی برای حضور دختران و زنان شهر است، افزود: انتظار می‌رود با توجه به نیاز بانوان شهر بوستانی با وسعت بسیار بیشتر به‌عنوان بوستان مادر که در برگیرنده فضاهای ورزشی، فرهنگی و اجتماعی و همچنین فضای مناسب مادر و کودک باشد، ایجاد گردد.