بودجه ۱۱۰ میلیارد تومانی برای بازسازی ناوگان اتوبوس‌رانی/تدوین طرح جامع ناوگان عمومی قم
بودجه ۱۱۰ میلیارد تومانی برای بازسازی ناوگان اتوبوس‌رانی/تدوین طرح جامع ناوگان عمومی قم
دکتر سید محمد حسین دهناد رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر قم با اشاره به برنامه شهرداری قم در تدوین طرح تکمیل ناوگان اتوبوس‌رانی، گفت: در قالب این طرح تلاش می‌شود تعداد اتوبوس‌های شهری قم به 250 عدد برسد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر مقدس قم، دکتر سید محمدحسین دهناد در پنجاه و یکمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم در سالن جلسات ساحتمان شهید باکری، با اشاره به تهیه و ارسال برنامه و طرح پیرامون وضعیت فعلی شبکه و معابر تندروهای شهری و برنامه‌های آینده جهت بهبود و گسترش آن، بیان کرد: ارتقای ایمنی در مسیرهای تندروی شهری کاملاً موردتوجه شهرداری است.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: اولویت در تند راه‌های شهری با خودروهای سواری و در کندراه‌های شهری اولویت با عابران پیاده و ناوگان حمل‌ونقل عمومی است.

وی با اشاره به برخی از مهم‌ترین محورهای تند راهی شهر قم، خاطرنشان کرد: بلوار عمار یاسر، بلوار جمهوری اسلامی و فردوسی سه شریان اصلی در شبکه حمل‌ونقل شهری است که برای بهبود عملکرد آن‌ها برنامه‌های جامعی در دستور کار است.

دهناد در ادامه طرح کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر نسبت به الزام شهرداری به ارائه برنامه تأمین ناوگان اتوبوس جهت تکمیل ناوگان اتوبوس‌رانی به تعداد موردنیاز را مورد توجه قرار داد و یادآور شد: هم‌اکنون کمبود اتوبوس سبب نارضایتی در برخی محلات شهر شده که با بازگشایی حضوری مدارس و دانشگاه‌ها این مشکل بیشتر خواهد شد.

وی بابیان اینکه در طرح جامع اتوبوس‌رانی قم ۲۵۰ دستگاه اتوبوس در قم پیش‌بینی‌شده است، عنوان کرد: در بودجه امسال ۱۱۰ میلیارد تومان برای بازسازی و اورهال اتوبوس‌های موجود در نظر گرفته‌شده است.