تحقق آرمان‌های انقلاب با تفکر بسیجی ممکن است/ در طراحی و اجرای پروژه‌ها حفظ بیت‌المال در نظر گرفته شود
تحقق آرمان‌های انقلاب با تفکر بسیجی ممکن است/ در طراحی و اجرای پروژه‌ها حفظ بیت‌المال در نظر گرفته شود
دکتر اسلامی تحقق آرمان‌های انقلاب را با تفکر بسیجی ممکن دانست و گفت: امروز با توجه به تعبیر مقام معظم رهبری در مورد شهر قم که شهر قیام و اقامه قیام است، مسئولیت سنگینی بر عهده مسئولان شهر بوده و باید بر حفظ بیت‌المال در اجرای طرح‌ها و پروژه‌ها تأکید شود.

به گزاش روابط عمومی شورای اسلامی شهر مقدس قم، دکتر حسین اسلامی در شصت و یکمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم، با اشاره به هفته بسیج و نقش و جایگاه آن در تفکر انقلابی اظهار داشت: بسیج و شهادت دو واژه‌ای بوده که همواره قرین هم بوده‌اند و اگر به ادبیات حضرت امام(ره) نگاهی بیندازیم، بسیج راه‌حل همه مشکلات تلقی شده و امام معتقد بود همه باید عضو بسیج باشند و در چهارچوب تفکر بسیجی عمل کنند.

وی تحقق آرمان‌های انقلاب را با تفکر بسیجی ممکن دانست و افزود: بسیج با امکانات کم، موقعیت‌های بزرگی در عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی،‌ سیاسی و اقتصادی به وجود آورده و تهدیدهای بسیار بزرگی را در بخش‌های مختلف برطرف کرده است و امروز که دوباره زمان شهید شدن است بسیج در میدان بوده و با توجه به توطئه بزرگ دشمن، بسیج باید درخشش دیگری داشته باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر قم با یادآوری نام شهدای اعضای شورای اسلامی شهر قم تصریح کرد: کنگره ملی ۶۰۹۰ شهدای استان قم باشکوه در ۲۷ آبان برگزار شد و مقام معظم رهبری با به کار بردم تعبیر قم شهر قیام و اقامه قیام است، مسئولیت سنگینی را بر دوش مسئولان شهر قم گذاشتند.

وی با تفسیر تعبیر مقام معظم رهبری تأکید کرد: تعبیر شهر اقامه قیام را نخستین بار رهبری در مورد قم به کار بردند و به این معناست که نه‌تنها شهر قم قیام‌کننده است، بلکه با آگاهی و بصیرتی که دارد شهرهای دیگر را نیز به قیام دعوت کرده و ان شالله در این فتنه نیز شهر قم شهر قیام و اقامه قیام علیه فتنه باشد.

اسلامی در ادامه و در جریان بررسی طرح جامع ترافیک شهر قم به موضوع آینده‌نگری توجه کرد و گفت: در مطالعات جامع حمل‌ونقل باید پیش‌بینی‌های لازم انجام شود و نسبت به آن شورای اسلامی باید مسئولیت‌پذیری بیشتری داشته باشد و در مورد معبر شهید سلیمانی باید با دقت بیشتری تصمیم‌گیری کرده و مطالبه مردم را در این بخش از مصوبه نیز لحاظ شود.

وی ادامه داد: در مورد اجرای پیاده راه‌ها نیز باید ابتدا معبر ایجاد شود تا شهروند به سمت فرهنگ استفاده از آن حرکت کند.

رئیس شورای اسلامی شهر قم تأکید کرد: قبل از ایجاد زیرساخت‌ها نمی‌توانیم نتیجه‌ای از آموزش‌های حوزه فرهنگ شهروندی بگیریم و در مورد پیاده راه‌ها نیز باید ابتدا زمینه را ایجاد کنیم و مردم را به سمت انسان‌محوری و کاهش استفاده از خودروی شخصی سوق دهیم.

وی در پایان بر جانمایی درست مسیرهای پیاده راه نیز تأکید کرد و گفت: باید تمام ملاحظات را در اجرای این طرح در نظر گرفته و در مورد جانمایی مسیرها دقت بیشتری شود و امکانات را نیز در نظر بگیریم، در اجرای طرح و پروژه‌ها حفظ بیت‌المال بسیار مهم است و آن را لحاظ کنید.