ضرورت تسریع در اقدامات و برنامه‌ها در حوزه شهر هوشمند در قم
ضرورت تسریع در اقدامات و برنامه‌ها در حوزه شهر هوشمند در قم
دکتر اسلامی رئیس شورای اسلامی شهر قم با تأکید بر لزوم تسریع در اقدامات و برنامه‌ها در حوزه شهر هوشمند گفت: باید این اقدامات برای شهروندان قابل‌لمس باشد.

دکتر حسین اسلامی در هفتادمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم که در ساختمان شهید باکری برگزار شد، با اشاره به لزوم ارائه خدمات به خانواده ایثارگران و معلولین اظهار داشت: خانواده شهدا و جانبازان سال‌هاست از خدمات رایگان و نیم‌بها در سفرهای برون‌شهری استفاده می‌کنند و باید این فرصت برای سفرهای درون‌شهری نیز برای آن‌ها فراهم شود.

وی با تأکید بر پرداخت هزینه سفر با حمل‌ونقل عمومی درون‌شهری توسط دولت افزود: هزینه‌ای بر مدیریت شهری تحمیل نخواهد شد و این هزینه را دولت به شهر پرداخت می‌کند.

رئیس شورای اسلامی شهر قم تصریح کرد: مدیریت شهری و شهرداری مکلف به ارائه این خدمت به این قشر از شهروندان بوده و برای دریافت هزینه آن نیز باید از دولت مطالبه داشته باشند، زیرا این بودجه سال‌هاست در اختیار بنیاد شهید قرار دارد.

وی سپس در زمان ارائه گزارش اقدامات انجام‌شده در حوزه شهر هوشمند تأکید کرد: نیاز داریم روند کار تسریع پیدا کند و شهروندان تغییرات اتفاق افتاده را احساس کنند و گزارش‌ها فراتر از گزارش‌های سازمانی و بر اساس آمار سامانه باشد.