بودجه سال ۹۷ شهرداری قم ۲۱۰۰ میلیارد تومان است
بودجه سال ۹۷ شهرداری قم ۲۱۰۰ میلیارد تومان است
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و سرمایه گذاری شورای شهر قم گفت: بودجه امسال شهرداری و سازمان‌های قم ۲۱۰۰ میلیارد تومان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر قم ، مجید اخوان ظهر چهارشنبه در مصاحبه مطبوعاتی با خبرنگاران به عملکرد شش ماهه کمیسیون برنامه بودجه پرداخت و اظهار داشت: طبق قانون اختیارات شوراها، شورا وظیفه نظارتی و رویکرد شهری باید داشته باشد درحالی که در عمل، اختیارات شورا منحصر به شهرداری شده است.

وی ادامه داد: در قانون شوراها، حدود ۵۰ درصد وظایف مربوط به کمیسیون برنامه و بودجه شورا است که در رأس آن تصویب و فرایند بودجه شهرداری و سازمان‌ها قرار دارد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و سرمایه گذاری شورای شهر قم بیان داشت: کل بودجه امسال شهرداری و سازمان‌ها ۲۱۰۰ میلیارد تومان می‌باشد. با توجه به منابع محدود ما با رعایت اولویت و نیازها سعی کرده‌ایم بودجه را طوری تقسیم کنیم که مشکلی پیش نیاید.

وی با اشاره به سرانه ۱۵۰ هزار تومانی خدمات شهری شهرداری قم عنوان کرد: ۴۰۰ میلیارد تومان هزینه‌های جاری شهرداری که عمده آن خدمات شهری و نگهداری شهر می‌باشد. از این میزان ۱۸۰ تا ۱۹۰ میلیارد تومان هزینه خدمات شهری شامل رفت و روب، نظافت شهر، جمع آوری زباله، خدمات سازمان آتش نشان‌ها، تخلفات شهری و… می‌باشد و مابقی آن با هزینه‌های عمرانی شهرداری اختصاص دارد.